Základní údaje

Obec Bedřichov, autor: Vaneš
Obec Bedřichov je malebná jizerskohorská obec s bohatou sklářskou minulostí, leží v nadmořské výšce 707 m n. m. Rozkládá se po obou stranách údolí říčky Rýnovické Nisy mezi městy Liberec a Jablonec nad Nisou.

První písemná zmínka o obci pochází z roku 1602, kdy tu stávala sklářská huť. Kolem ní vyrostla vesnice, která dostala název Bedřichov podle majitele panství, Bedřicha z Redernu.

Obec má v současné době okolo 360 stálých obyvatel. 

Také se zde nachází řada rekreačních objektů, protože Bedřichov je významným střediskem zimních sportů, především běžeckého lyžování. 
Místní stadion nedaleko Centrálního parkoviště a autobusové zastávky je nástupním místem na Jizerskou magistrálu, která v zimě nabízí 200 km upravovaných běžeckých tratí.
Na svazích Malinového vrchu najdeme v nadmořské výšce 710–802 m ski areál čítající 7 vleků a sjezdovky o celkové délce 4,5 km.

Bedřichov je hojně navštěvován také v létě díky pěkné přírodě a snadné dostupnosti městskou dopravou z Liberce a Jablonce nad Nisou. Je výchozím bodem k turistickým a cykloturistickým výletům po Jizerských horách, vedou odsud i bezbariérové stezky do okolí. Klidné prostředí a připravené zázemí vybízí především k rodinné rekreaci.

Počet částí:                  1
Katastrální výměra:  24,25 m²
Počet obyvatel:           359 (k 1. 1. 2021)
Nadmořská výška:     707 m n. m. 

Vytvořeno 4.10.2021 14:09:43 | přečteno 681x | myjj
load