Rok 1994

Sportovní rok na Bedřichově
Jizerská padesátka

A je tu další Jizerská padesátka! Letos se jel její XXVII. ročník, startovalo se v neděli 20. února a závod se mimořádně vydařil! Dostatek sněhu, zimní počasí jak se patří, tak to má být! O tom, že se Padesátka opravdu povedla, hovoří její legenda, Jiří Beran (mimochodem, v roce 1994 opět startoval a skončil na výborném 6. místě): "Byla to jedna z nejhezčích Jizerek, která se kdy jela.“ I počet běžců se začal zvyšovat (letos vyjelo 1775 startujících), takže se zdá, že stagnující a trochu smutné porevoluční období, kdy závodu nepřála politická a společenská situace ani příroda, je pryč, a na závod čeká další plodné období dobrých sportovních výkonů a výborné atmosféry na tratích. Ale abychom nezapomněli na samotné běžce. Trasa 50 km byla letos pevně v rukou Tomáše Čáslavského z Vimperka, po jeho boku na stupních vítězů stáli Petr Vašek a Hynek Černý. Nejlepší ženou byla letos Pražanka Lucie Samková, na druhém místě pak dlouhé roky skvělá Heidi Suchánková z Jablonce a třetí Jolana Benešová z Mochova. Druhá trať letos měřila 25 kilometrů a podívejme se na její nejrychlejší pokořitele: 1. Klaus Kellemeier (Německo), 2. Daniel Šlechta (Dukla Liberec), 3. Walter Rosenberger (Skadi); 1. Alexandra Sládková, 2. Michaela Millerová (Elitex Jablonec), 3. Jitka Kafková (Ski Jilemnice).

Zdroj informací a citace (vyznačeny kurzívou): Langer, Jiří: Jizerská 50. 35 let dálkového běhu na lyžích – Memoriálu Expedice Peru 1970. Vydáno 1991

Další sportovní dění

Na Weberově boudě bylo zkolaudováno nové fitcentrum.

Sjezdový areál poskytl permanentky na vleky pro bedřichovské děti.

Dále se jedná o kandidatuře Jizerských hor na pořádání mistrovství světa v lyžování.

.

Volby do obecního zastupitelstva

11.8. zastupitelstvo odhlasovalo 9 členů OZ pro příští volební období – dle zákona obce do 500 obyvatel mohou mít pěti až devítičlenné zastupitelstvo.

Veřejná předvolební schůze – 10. 11. v restauraci Klenot.

Kandidáti: František Bazsai, Vladimír Černý, František Drbohlav, Soňa Geierová, Jiří Groh, Zdeněk Klindera, Milan Kuchař, Václav Mann, Josef Stránský, Petr Ťahan, Karel Zmatlík

Zvoleni byli Vladimír Černý, Milan Kuchař, Jiří Groh, Petr Ťahan, Josef Stránský, Soňa Geierová, Zdeněk Klindera, František Drbohlav, Karel Zmatlík.

24. 11. se konala ustavující schůze nového zastupitelstva. Jeho členové složili slib: „Slibuji na svou čest a svědomí věrnost České republice. Budu dbát vůle a zájmu lidu, řídit se ústavními a ostatními zákony České republiky a pracovat k tomu, aby byly uváděny v život.“

Proběhla volba nového vedení obce - starostou byl zvolen p. Vladimír Černý, místostarostou p. Milan Kuchař.

.

Z dění v obci

Pokračuje stavba kanalizace a vodovodu.

Do provozu byl uveden nový objekt na levém břehu hráze přehrady na Černé Nise.

Silnice v obci byly osazeny 10 novými lampami.

V sousedství poštovního úřadu v budově čp. 1597 byla otevřena prodejna potravin.

Obci Bedřichov bylo nabídnuto zřízení mateřské školy pro místní malé děti. Vedla se jednání a místní šetření, rozhodnuto bude v příštím roce.

OZ schválilo členství Bedřichova v Jizerském sdružení a Elektrárenském a plynárenském sdružení měst a obcí v severních Čechách.

Novým velitelem Sboru dobrovolných hasičů byl jmenován p. Josef Niewelt. Organizace je letos opět činná, mimo jiné zorganizovala dětský tábor pro bedřichovské děti, který finančně podpořil obecní úřad.

Projednáno bylo ustavení výboru uživatelů chatové kolonie.

Veřejná schůze – 17. 9. na Dolině.

Kontroly obecních poplatků prováděla bezpečnostní agentura.

Vytvořeno 19.12.2021 14:28:44 | přečteno 52x | vanvleet
load