Slovo starosty

starosta, autor: Obec Bedřichov

Duben 2023


Vážení občané Bedřichova,

zima je za námi a jaro snad brzy dorazí… Zima nebyla z těch nejsilnějších, bohužel. Sníh nám celkem dvakrát v průběhu zimy slezl a opět napadl. I když zima začala brzy a v prosinci jsme už lyžovali, tak novoroční obleva trvající celkem 4 týdny nám bohužel vzala vždy zásadní lednové tržby z parkovišť. Ač sníh opět napadl, tak celková bilance tržeb z parkovišť je spíše průměrná až podprůměrná. Naše strategie zůstává však stejná, rádi bychom realizovali všechny naplánované investice. Na víc ale letos asi nebude… Co nás tedy v letošním roce čeká? Hned z jara bychom chtěli provést standardní opravy cest a obecního inventáře, tentokrát ale jen skutečně to, co se v zimě poškodilo. Hlavní letní investiční akcí bude beze sporu “Rekonstrukce veřejného osvětlení“, tedy kompletní výměna starých výbojek za moderní a programovatelné LED osvětlení (více bychom o tom chtěli napsat do letního občasníku). Dále řešíme výstavbu “Karavanového stání“ na parkovišti P4 a umístění parkovacího automatu tamtéž. Na podzim bychom pak chtěli dokončit v rámci programu zadržování vody v přírodě projekt tzv. “Rybníčků“, kdy by měl mj. vzniknout nový rybníček za Bícovými včetně nového povalového chodníku. Další aktivity bychom Vám rádi popsali v občasníku, který by i letos měl tradičně vyjít v červnu.

Přeji všem příjemné jaro a na viděnou zase třeba na Čarodějnicích!

Petr Holub
Únor 2023

Milí sousedé,

během února se k nám do Bedřichova opět podívala zima, a tak mohla proběhnout tradiční Jizerská 50.
V pořadí již 56. ročník tohoto legendárního závodu. Děkuji všem za trpělivost a akceptování omezení v dopravě. Do budoucna se budeme snažit s policií najít řešení, které nebude místní tolik omezovat.

V plném proudu jsou i jarní prázdniny a Bedřichov se zase hodně zaplnil.
Daří se i ekonomické činnosti obce – parkovištím, proto již dnes mohu říct, že nebudeme muset omezovat plánované projekty. Klíčový projekt – rekonstrukci veřejného osvětlení – budeme letos realizovat.
Snad nám vydrží sníh až do konce března…

Pokud by kdokoliv z Vás měl nějaký dotaz nebo podnět na vedení obce, neváhejte a pošlete mi e-mail na starosta@bedrichov.cz anebo se zastavte na obecním úřadě a můžeme se o všem osobně pobavit.

Přeji všem hezký zbytek zimy a na viděnou třeba na Bedřichovském bálu v Hotelu Jelínek v sobotu 18. března.

Petr Holub
Leden 2023

Vážení občané Bedřichova,

bohužel jsme v lednu přišli o sníh a nemůžeme si užívat zimních radovánek, což by nám asi ani tak moc nevadilo, ale bohužel to má vliv i na turistický ruch, na kterém je řada z nás (včetně obce) dosti závislá. Teď ve 2. polovině měsíce to vypadá již o něco nadějněji, a tak máme stále šanci, že zima na v Bedřichově proběhne… V každém případě se obec připravuje na situaci, že výtěžek z parkovišť nebude takový, na jaký jsme si v posledních letech zvykli. Budeme tedy trochu šetřit. Nic to ale nezmění na realizaci projektů, které jsme si naplánovali.

Pracujeme na projektu „Rekonstrukce veřejného osvětlení“ a chtěli bychom letos také realizovat projekt „Karavanové stání na parkovišti P4“ a v neposlední řadě pracujeme na projektování chodníků podél hlavní komunikace. S Libereckým krajem pracujeme na administrativě projektu „ITS Bedřichov“, který bychom rádi v letošním roce také realizovali. Společně se Společností pro Jizerské hory plánujeme ještě dokončit akci rybníčky v lokalitě pod pastvinami. Snad se vše podaří!

Přeji nám všem sníh a na viděnou třeba na Jizerské 50.

Petr Holub
Prosinec 2022

Vážení sousedé, 

přeji Vám klidné prožití vánočních svátků, hodně zdravý a úspěšný rok 2023. 

Na viděnou třeba u kostela v pondělí 26. prosince na tradiční bedřichovské akci Půjdem spolu do Betléma.

Petr Holub 


...zde přidáváme ikona souboru ikona souboruprezentaci ze společného setkání občanů se zastupiteli, které se uskutečnilo v pátek 16. 12. 2022 na penzionu Jarmilka.

PF 2023, obrázek se otevře v novém okněProsinec 2022


Na úvodních dvou jednáních zastupitelstva se nám povedlo zvolit všechny potřebné orgány obce včetně výborů se svými členy. Ustanovil jsem také dvě komise. Je tedy na čase pustit se pilně do práce… Je toho před námi skutečně hodně. Na následujících řádcích bych se s Vámi rád podělil o investiční priority obce pro nescházející měsíce a roky, tak jak je vidím já. Budeme se snažit zvládnout administrativu, sehnat financování, vysoutěžit dodavatele a zajistit realizaci. Nebude to jednoduché, ale jsem optimista a budeme se snažit vše zvládnout a opět přispět k tomu, aby byl Bedřichov zase o něco krásnější a funkčnější obcí.

Investiční priority 2022–2026

 • Vybudujeme plánované stání pro karavany na parkovišti P4 z dotace od Libereckého kraje, na parkoviště P4 umístíme elektronickou závoru a automat na výběr parkového.
 • Vybudujeme parkové rybníčky pro zadržování vody v přírodě (na mokřadu za Bícovými) včetně nového haťového chodníku s naučnou stezkou za pomocí dotace z MŽP nebo LK.
 • Zrekonstruujeme veřejné osvětlení (pořídíme nová inteligentní LED světla) za pomocí dotace z MPO.
 • Vybudujeme další části chodníku podél hlavní komunikace za pomoc dotace od Libereckého kraje.
 • Společně s Libereckým krajem vybudujeme nový Informační a telematický systém pro lokalitu Bedřichov – Janov nad Nisou.
 • Připravíme projektovou dokumentaci včetně stavebního povolení na odkanalizování lokality pod Maliníkem za pomoci dotace od Libereckého kraje.
 • Zrekonstruujeme koupaliště Dolina včetně jeho okolí.
 • Ve spolupráci s Římskokatolickou církví budeme postupně realizovat opravy bedřichovského kostela.
 • Dotáhneme rozběhnuté změny ÚP č. 1 a č. 2.
 • Ve spolupráci s Jizerskou OPS vyprojektujeme a postavíme garáže pro rolby včetně obecního společenského prostoru na stadionu (na místě bývalých Jabkenic). O pomoc požádáme Liberecký kraj a budeme shánět i další dotační možnosti (MMR, NSA).
 • Ve spolupráce s TJ Bižuterie připravíme projektovou dokumentace včetně stavebního povolení na Parkovací dům a retenční nádrž na parkovišti P3 Nisa. Pokusíme se zajistit financování prostřednictvím dotační výzvy IROP 2021–2027.
 • Postavíme asfaltovou in-line dráhu pro bruslaře a lyžaře na stadionu Bedřichov.

Při všem krásné a pohodové Vánoce ve zdraví a s Vašimi blízkými.

Petr HolubListopad 2022

Chtěl bych nejprve poděkovat všem, kteří přišli k volbám a především těm, kteří mi dali důvěru pro další volební období. Volební výsledek je pro mě osobně velkým závazkem nepolevit v práci pro obec a pokračovat v započatém směru. Jsem velice rád, že jsme mezi nově zvolenými zastupiteli našli celkovou shodu, a že budeme všichni spolupracovat. Mám pocit, že naše bedřichovská společnost je po čase skutečně spojena v jeden celek bez zásadních animozit. To je dle mého názoru ideální prostředí nejen pro život v obci, ale také pro práci. Úkolů je před námi hodně a nebudou lehké…

Mnozí z Vás se již dozvěděli, že budu v obci nově působit jako uvolněný starosta, protože se chci práci pro obec skutečně věnovat naplno. Pro vaše podněty a připomínky jsem k dispozici na obecním úřadě každý čtvrtek od 10 do 12 a od 13 do 15 hod. i bez objednání. Jiný termín je možné si domluvit e-mailem nebo telefonicky. V prosinci bych se s Vámi rád potkal na tradičním předvánočním setkání s občany (podrobnosti budou zveřejněny na webových stránkách obce).


Petr Holub

Vytvořeno 23.11.2022 11:24:21 | přečteno 678x | vanvleet
load